Zpracovávám GP v území, kde není DKM, a na katastrálním pracovišti jsem dostal VFK soubor. Mohu udělat změnové věty v tomto formátu?

Do verze 7.53 systému KOKEŠ
Ne, to není možné. VFK soubor s největší pravděpodobností neobsahuje grafická data, ale pouze popisné informace o parcelách, příp. registr souřadnic. Při importu dat z VFK (při založení zakázky GP) o tomto stavu budete informováni. V adresáři zakázky GP se vytvoří pouze databáze s popisnými informacemi, výkres platného stavu vytvořen nebude. Databázi budete moci využít při výpočtu geometrického plánu nadstavbou GEPLAN. Do této nadstavby ji připojíte přes volbu Geplan -> Nástroje -> Nastavení -> databáze parcel.

Od verze 7.54 systému KOKEŠ
Ano, je to možné. Jedinou podmínkou je, aby zdrojový VFK soubor obsahoval alespoň registr souřadnic (pokud tedy neobsahuje přímo grafická data). Při importu dat z VFK se v adresáři zakázky GP vytvoří pomocná databáze s popisnými informacemi a seznam souřadnic reprezentující registr souřadnic. Jméno seznamu souřadnic je vždy NAZEV_ZAKAZKYPS.STX. Tento seznam souřadnic se prozatím automaticky nestává součástí zakázky GP, ale je nutné jej do zakázky přidat ručně (ve funkci Nastavení GP, příp. ho stačí jen načíst a zakázku GP uložit). Měřický náčrt, případně výkres budoucího stavu, pak vzniká přímo nad tímto seznamem souřadnic.

Od verze 7.60 systému KOKEŠ
Ano, je to možné. Od této verze navíc není nutné, aby zdrojový VFK soubor obsahoval registr souřadnic.

Print this pageEmail this to someoneShare on Google+Share on LinkedInShare on FacebookTweet about this on Twitter