Hardwarový klíč (Hardlock)

Výrobcem klíčů a souvisejícího software použitých k ochraně našich produktů je, SafeNet, Inc dříve izraelská firma Aladin Knowledge Systems. Exkluzivním distributorem pro Českou republiku je firma Atlas s.r.o., i zde je možno získat technickou pomoc při problémech.

Existují tři řady klíčů podle jejich připojení k PC. První je klíč určený k připojení do USB portu, druhým je klíč určení pro paralelní portu počítače a třetí pro PCMCIA slot známého především z notebooků. Pokud je klíč určen pro vložení do paralelního portu, je podle specifikace výrobce dokonale „průchozí“ pro tiskárny i ostatní zařízení využívající paralelní port.

Dle způsobů použití jsou klíče buď jednouživatelské – lokální, chránící program na jednom počítači (USB klíč fialové barvy), nebo víceuživatelské -síťové, určené k běhu na určeném počtu stanic v počítačové síti (USB Klíč červené barvy). V operačním systému musí mít  všechny typy klíčů nainstalován ovladač, který chráněnému programu povolí přístup k portu a řeší případné konflikty při současném tisku na tiskárně.

Hardwarový klíč

Hardwarový klíč II

poslední aktualizace: Ivo Lindovský, 10.4.2018

Print this pageEmail this to someoneShare on Google+Share on LinkedInShare on FacebookTweet about this on Twitter